128045-2023 - ResultatSverige-Umeå: IT-programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd Bygglov och detaljplanering
Referensnummer: 22259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärendehantering Bygglov
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal avser en icke-exklusiv, i tiden ej begränsad licens.