128078-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Programvara för särskild industri
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för utrustningshantering
Referensnummer: VT2019-002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende ett underhållssystem som ska stödja arbetsflöde för inköp, lager, service och underhåll av Västtrafiks trafiknära utrustning. Västtrafiks trafiknära utrustning är den utrustning som är monterad på fordon, hållplatser eller i Västtrafiks butiker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 48610000 Databassystem, 48782000 Programvara för lagerhantering, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen