128092-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plantskoleprodukter – Leverans och plantering av skogs- samt buskplantor inom Skåne och Kronobergs län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans och plantering av skogs- samt buskplantor inom Skåne och Kronobergs län
BeskrivningDenna upphandling berör både upphandling av varor (leverans av plantor) och tjänster (plantering av skogsplantor i skogsmark samt buskplantor i brynmiljö) i Skåne och Kronobergs län. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör. Avtalet kommer att gälla i maximalt 4 år. Uppskattad volym: 5 500 000 sek för hela avtalsperioden.
Intern identifierare512-13998-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03450000 Plantskoleprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03451300 Buskar, 77200000 Skogstjänster, 77231600 Skogsplantering, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000