128108-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Upphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Bergslagen, polisområde Dalarna.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Bergslagen, polisområde Dalarna.
BeskrivningEntreprenaden omfattar städning/rengöring samt fönsterputsning av de objekt som framgår av UF3.12. Vidare ingår det för E att kunna tillhandahålla det förbrukningsmaterial som framgår av SF1.213 samt entrémattor, SF1.3. Entreprenaden avser ett anbuds område.
Intern identifierareA027.195/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Bergslagen, polisområde Dalarna.