128134-2021 - ResultatSverige-Umeå: Servrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för server och lagring
Referensnummer: ITS 2.1.2-24-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för server och lagring med produktnära tillbehör och tjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48820000 Servrar, 30200000 Datorer och datamateriel, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30234000 Lagringsmedier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen