128141-2017 - ResultatSverige-Vetlanda: Färska fiskfiléer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk.
Referensnummer: UH-2016-145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15211100 Färska fiskfiléer
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun upphandlar färsk fisk till kommunens olika kök inom Måltidsservice samt restaurangskolan Gärdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen