2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skapandematerial
Beskrivning: Ramavtal för Kriminalvården avseende skapandematerial. Ramavtalet avser olika områden inom skapande så som färg, pärlor och garn med mera.
Intern identifierare: 2024-27994
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 18513100 Pärlor, 30192000 Kontorsmateriel, 30197000 Mindre kontorsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000