Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsumentförpackade dagligvaror
Referensnummer: UH-2021-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för kosnumentförpackade dagligvaror.
Upphandlingen omfattar köp, leverans från webbutik av varor som görs av brukare som har biståndsbeslut en socialtjänstlagen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för kosnumentförpackade dagligvaror. Upphandlingen omfattar köp, leverans från webbutik av varor som görs av brukare som har biståndsbeslut en socialtjänstlagen.