128322-2025 - Resultat
Sverige – Vägutrustning – Plogkäppar och sättning av plogkäppar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlogkäppar och sättning av plogkäppar
BeskrivningUpphandling av plogkäppar av trä och tjänst för sättning av plogkäppar av trä. Upphandlingen är uppdelad i två olika delområden: -Delområde 1: Plogkäppar. -Delområde 2: Sättning av plogkäppar Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud (och potentiellt bli antagen) på en, eller båda delområdena. Upphandlingsvärdet uppskattas till cirka 300 000 kr/år för delområde 1 och till cirka 1 000 000 kr/år för delområde 2. Tilldelning kommer att ske tidigast den 16 januari 2025.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 - Plogkäppar av trä
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92298:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 - Sättning av plogkäppar i trä
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92298:Lot:2