128350-2020 - ÄndringSverige-Härnösand: Produkter för tandproteser och tandreglering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial Ortodonti 2020
Referensnummer: 19RS3945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av förbrukningsmaterial Ortodonti enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Följande produktområden avses i denna upphandling:
Ortodontiska brackets och tuberOrtodontiska bågarComposite
Det totala värdet inklusive option beräknas till 1.8 MSEK.