Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - Konferenser och möten
Referensnummer: IKS 2023/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
DISet omfattar både dagkonferenser och konferenser med övernattning för Sandvikens kommun med bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen