See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Madrasser för trycksårsprevention och behandling i hemsjukvård
Beskrivning: Madrasser för trycksårsprevention och behandling i hemsjukvård, till SLSO/Region Stockholm och Region Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Toppmadrass, fiber
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 39143112 Madrasser
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Behandlande toppmadrass i skum, statisk, sårkategori minst 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Behandlande toppmadrass i trögskum/skum,statisk, låg brukarvikt, sårkategori minst 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Behandlande luftmadrass, toppmadrass, statisk, sårkategori minst 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Behandlande, luftväxlande toppmadrass, automatisk, sårkategori minst 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Behandlande ersättningsmadrass, statisk, kombination luft och skum, sårkategori minst 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Behandlande luftfylld toppmadrass, statisk, sårkategori 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Behandlande luftväxlande ersättningsmadrass, automatisk, sårkategori 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Behandlande ersättningsmadrass i skum, statisk, hög brukarvikt, sårkategori minst 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Behandlande luftväxlande ersättningsmadrass, automatisk, hög brukarvikt, sårkategori 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119744:Lot:10