128490-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hissarbeten; service, underhåll samt reparationer.
Referensnummer: KS 2021/3068 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service, underhåll samt reparationer av hissar, portar, lingångar mm inom Karlskrona kommun, Affärsverken samt Kruthusen Företagsfastigheters bestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service, underhåll samt reparationer.