1285-2023 - ÄndringSverige-Norrtälje: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende ramavtal för byggnadsarbeten
Referensnummer: KS 2022-1243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun avser upphandla nya ramavtal för byggarbeten då nu gällande avtal löper ut under april 2023.