128505-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Försäljning av herrelös egendom
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverantör för teknisk försäljning
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT vill med denna upphandling hitta en partner som med rätt kompetens inom broadcast kan avyttra/vidaresälja tekniska inventarier där SVT och partner båda kan tjäna ekonomiskt på samarbetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32323300 Videoutrustning, 32342410 Ljudutrustning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen