128510-2020 - KonkurrensutsättningSverige-VÄXJÖ: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för Omsorgsförvaltningen och förvaltningen för Arbete och Välfärd
Referensnummer: KS 2020-00182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsorgsförvaltningen samt Förvaltningen för Arbete och välfärd vid Växjö kommun avser att upphandla ett gemensamt verksamhetssystem. Upphandlingen sker som ett förhandlat förfarande och leverantörer bjuds härmed in att ansöka om att få lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av gemensamt verksamhetssystem för Omsorgsförvaltningen samt Förvaltningen för Arbete och välfärd vid Växjö kommun
Kompletterande information
Upphandlingsdokument hämtas hem från Växjö kommuns webbplats under adress: www.vaxjo.se/upphandling eller via www.opic.com. Eventuella förtydliganden och kompletteringar för annonserad upphandling kommer att införas löpande på denna webbplats. Ni anger er e-postadress för att erhålla automatisk uppdatering av de eventuella förändringar som gäller efterfrågad upphandling. OBSERVERA! Om ni erhållit underlag på annat sätt, så måste ni själva bevaka eventuella förändringar på www.vaxjo.se/upphandling. Frågor med anledning av upphandlingen kan under ansökanstiden ställas med hjälp av funktionen "frågor och svar" i TendSign. Sista dag att inkomma med frågor/begäran om förtydliganden är 2020-04-06.