Upphandlingen avser förbrukningsmaterial för Sterilisering såsom bl. a. emballage, autoklavtejp, fuktabsorbenter, indikatorer, rengöringsborstar samt övrigt förekommande förbrukningsmaterial på en sterilenhet.