Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll hissar och garageportar
Referensnummer: FV 2019-000243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för drift och underhåll av hissar och portar i beställarens bestånd.
Beställare: Fastighets AB Förvaltaren samt Lokalfastigheter i Sundbyberg AB
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställare:
Fastighets AB Förvaltaren
Lokalfastigheter i Sundbyberg AB