Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polymer
Referensnummer: TN 2019/400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24510000 Polymerer av eten, i obearbetad form
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar polymerer för slamavvattning till avloppsreningsverken i Kristianstad och Tollarp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24510000 Polymerer av eten, i obearbetad form, 24520000 Polymerer av propen, i obearbetad form, 24530000 Polymerer av styren, i obearbetad form, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen