Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KK21/131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun skall vara och upplevas som en trygg och säker kommun att bo och vistas i. Som ett led i detta arbete gör kommunen en upphandling av bevakningstjänster. Detta för att få ett enhetligt bevakningsarbete inom all kommunal verksamhet samt att optimera effekten av den köpta tjänsten. Grunden för uppdraget skall vara ett förebyggande arbete genom rondering och tillsyn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning, 75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen