Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313430 Analys av miljöindikatorer för bygg- och anläggningsarbeten, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar, 90732600 Mätning och övervakning av jordföroreningar
Leveransplats
Del av land (NUTS): Stockholms län (SE110)
Land: Sverige
Kompletterande information: -