128734-2022 - PlaneringSverige-Örebro: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Ekängsgatan 3-21 Standardrenovering
Referensnummer: 22/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211310 Byggnation av badrum, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421131 Montering av dörrar, 45421151 Montering av kompletta kök, 45442100 Målning, 45453100 Renoveringsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
FRI