128802-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Industrimaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Atmospheric Plasma Spray System
Referensnummer: FS 2.1.2-377-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå University invites you to submit tenders in the procurement of an Atmospheric Plasma Spray (APS) system to the Physics Department.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42924300 Sprututrustning, 42924310 Sprutpistoler, 42665000 Metallsprutningsutrustning, 42631000 Verktygsmaskiner för ytbehandling av metaller, 42000000 Industrimaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen