See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nödproviant och vatten
Beskrivning: Successiva leveranser av nödproviant och vatten under 10 års tid, för att säkerställa LFVs möjlighet att genomföra sitt uppdrag under höjd beredskap, kris eller krig. Omfattar tre delområden: 24-timmarsransoner, individuella matportioner och tillbehör (inklusive vatten).
Intern identifierare: Ä-2024-021014
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: Avtal om successiva leveranser av nödproviant och vatten.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 24-timmarsransoner
Beskrivning: 24-timmarsransoner
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Individuella portioner
Beskrivning: Individuella portioner
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tillbehör och vatten
Beskrivning: Vatten i portionsförpackning
Huvudklassificering (cpv): 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten