128852-2018 - ÄndringSverige-Lund: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Spolning och infodring Yttre VA
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds Kommuns Fastighets AB (LKF) inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för Spolning och infodring yttre VA med avrop under avtalstiden.
Ramavtalet avser spolning och infodring Yttre VA inom LKF:s bestånd och omfattar exempelvis spolning, sugning, filmning samt infodring av ledningar i mark. Dessutom skall underhållsplanering utföras och uppdateras. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll