See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll gatu- och vägbelysning Torsby och Hagfors 2026
Beskrivning: Entreprenaden omfattar skötsel, underhåll och ev.om- och tillbyggnader av gatu- och vägbelysning i Torsby och Hagfors kommuner där kommunen är innehavare, för perioden 2026-08-01 – 2028-07-31, med möjlighet till maximalt 12 + 12 månaders förlängning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928000 Vägtillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Prisfråga Torsby kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118033:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34993000 Vägbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning, 50000000 Reparation och underhåll, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232100 Underhåll av gatubelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34928520 Lyktstolpar, 34928530 Gatulyktor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prisfråga Hagfors kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118033:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris vid avtalstecknande båda kommunerna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118033:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pris vid avtalstecknande för båda kommunerna båda kommunerna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118033:Lot:4