128900-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2019-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende tryckeritjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser tryckeritjänster från en leverantör som kommer att ha totalansvar för eventuella underleverantörer inom prepress, tryckning, bokbinderi, transport av gods etc.
Exempel på produktioner är broschyrer, foldrar, tidningar, kataloger, informationsblad, flyers, dekaler och affischer, men även beachflaggor och vepor.
Den grafiska produktionen utförs till största delen av upphandlande myndighets kommunikationsenhet.