See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom brokonstruktion
Beskrivning: Konsulter med kompetens inom brokonstruktion för underhåll av befintliga broar i Kils, Forshagas och Hammarö kommuner. Utredning, projektering och besiktning är kompetenser som efterfrågas. Konsulten förväntas ha kompetens inom alla förekommande brotyper såsom betong-, stål- och träbroar.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71322300 Konstruktion av broar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100419:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster