128947-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsprojektering av torr och våta lokaler
Referensnummer: UH 2020/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska kunna utföra inredningsprojektering av kontorslokaler, torra undervisningslokaler, bibliotek samt torra och våta laboratorier.
Inredningsprojektering ska avse konsultuppdrag för projektering av fast och/eller lös inredning av nya byggnader, ombyggnader och anpassningar i universitetets lokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen