Perfusionsset med oxygenator, venreservoar, kardioplegisystem och slangar enligt anpassad ritning. Systemet ska på ett säkert och effektivt sätt säkerställa att en god extracorporeal cirkulation kan upprättas och bibehållas under hela förloppet och under de förutsättningar som förekommer i samband med modern hjärt- och lungkirurgi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen