128969-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Persondatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persondatorer stationära och bärbara, SLL830
Referensnummer: LS 2018-0877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bakgrund
Målet med upphandlingen är att teckna rangordnat ramavtal med upp till tre Leverantörer avseende leveranser av persondatorer stationära och bärbara.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen