Kort beskrivning
Bengtsfors kommun upphandlar tekniska konsulttjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommuns löpande behov av konsulttjänster inom nedan områden genom avrop när ett behov uppstår.
Uppdragen omfattar bl. a. projektledning, förstudie, förslagshandling/ritningar, projektering och produktionsskede, teknisk beskrivning för upphandlingsunderlag, kontroll och besiktning.
Upphandlingen är uppdelad och ni väljer om ni vill svara på en, flera eller alla grupper.
Upphandlingen avser tekniska konsulter inom 6 olika konsultområden:
2. el och tele
5. bygg