2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänsteentreprenad Lokalvård Östersundshem
Beskrivning: Östersundshem upphandlar ett serviceinriktat företag som ska ansvara för lokalvård i våra fastigheter i Torvalla, Brunflo, Frösön, Östersunds söder och norr.
Intern identifierare: 25/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lokalvård generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård i beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 1634218
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Torvalla & Brunflo
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård inom beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 1634219
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Östersund Söder
Intern identifierare: 1634220
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Östersund Norr
Intern identifierare: 1634221
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Frösön
Intern identifierare: 1634222