Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem Miljöenheten
Referensnummer: BMN/2022:14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ärendehanteringssystem för miljöenheten i Upplands Väsby kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen