129079-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Kvarnbergsskolan
Referensnummer: BUN/2021:752
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård för Kvarnbergsskolan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten avser regelbunden lokalvård, städning av skolans lokaler, ytor och fönster.