2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätteritjänst, hyra av arbetskläder/skor samt entrémattor
Beskrivning: Ramavtal omfattar två delområden: Delområde 1: Hyra av arbetskläder/skor med tvätt. Delområde 2: Hyra av entrémattor med tvätt
Intern identifierare: 23/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utvärdering delområde 2
Beskrivning: Hyra och tvätt av entrémattor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering - Delområde 1
Beskrivning: Hyra av arbetskläder samt skor inklusive tvätteritjänst.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Målet med upphandlingen är att upphandla avtal för nämnda delområde. Delområde 1: Hyra av arbetskläder samt skor med tvätteritjänst. Delområde 2: Hyra av entrémattor med tvätt. RISE kommer anta en (1) Leverantör per delområde, anbudsgivare får lämna anbud på båda delområdena eller enbart på ett delområde.