Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ledarskapsutbildning 2022
Referensnummer: KS/2022:94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upplands Väsby kommun avser upphandla ett utbildningsprogram med utgångspunkt från Försvarshögskolans forskningsbaserade ledarskapskoncept Utvecklande ledarskap (UL) för att stärka ledarskapet hos Upplands Väsby kommuns chefer. Konceptet UL ska kompletteras med inslag som förmedlar kommunens principer för ledarskap till deltagarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80500000 Utbildningstjänster, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen