Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsrelaterat stöd
Referensnummer: V-2022-0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar livs- och karriärplanering, utredning av diskriminering och kränkande särbehandling samt omställningsstöd vid komplicerade personalärenden. Syftet är att KTH ska få tillgång till kvalificerade tjänster och stöd inom detta som skiljer sig från det stöd som ges från HR funktionen vid KTH samt det stöd som företagshälsovården enligt gällande avtal idag ger.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej