129146-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begagnade sjöfartscontainrar
Referensnummer: 18/128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Begagnade sjöfartscontainrar godkända för sjö/järnväg/bil transport.
Företrädesvis 20 fots containrar men även 40 fot, och 20 fot open top och 40 fot open top containrar ska kunna avropas
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen