129158-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dehydreringsmaskin
Referensnummer: 22-IU-78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser att göra ett inköp av en dehydreringsmaskin med två kammare samt option på ytterligare ett instrument med option på tillbehör och serviceavtal till Klinisk Patologi och Cytologi vid Sundsvalls sjukhus.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Dehydreringsmaskin enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen