2. Förfarande
Förfarande
Titel: El-leverans med tillhörande portföljförvaltning
Beskrivning: Via portföljförvaltningsavtal säkerställa elleverans till anläggningar i enlighet med vid var tid gällande anläggningsförteckning. Med upphandlingen avses att etablera en prissäkringsmetod och samarbetsmodell med en leverantör, tillika rådgivare, för att åstadkomma ett långsiktigt överblickbart och så ekonomiskt fördelaktigt elpris som möjligt.
Intern identifierare: KS 2025-00394
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000