129160-2017 - ResultatSverige-Eksjö: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av Prästängskolan.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eksjö.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser Totalentreprenad för Om- och Tillbyggnad av Prästängsskolan årskurs 7-9.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.