129183-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare klass 22.1516
Referensnummer: 18/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjullastare med maskinvikt 15 - 20 ton.
Ska användas i förrådsdrift för hantering av gods, i utemiljö, och inomhus i förrådsbyggnader. Hjullastaren kommer också att användas med snöplog för snöröjning av gårdsplan och kommer även i vissa fall att användas med skopa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen