129188-2019 - ResultatSverige-Linköping: Speciella näringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sondnäring, kosttillägg och tillbehör för enteral nutrition
Referensnummer: UC-2017-115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15880000 Speciella näringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
Sondnäringar, kosttillägg och övriga relaterade näringsprodukter. Upphandlingen omfattar även tillbehör för nutritionsbehandling
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
I anbudsområden med flera underkategorier/positioner ska samtliga underkategorier/positioner offereras.
I respektive anbudsområde anges det antal leverantörer som tilldelas kontrakt.
Anbud kan komma att antas helt, delvis eller förkastas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15882000 Dietprodukter, 33692300 Enteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen