129190-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Social omsorg med inkvartering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandlingsinsatser för personer med missbruk- och beroendeproblematik
Referensnummer: 247/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar behandlingsinsatser för vuxna personer med missbruks- eller beroendeproblem.
Upphandlingen delas in i fyra huvudinriktningar:
Område A - Heldygnsvård i behandlingshem
Område B - Arbetskooperativ med boende för personer från 21 år
Område C - Förstärkt familjehemsvård för personer från 21 år
Område D - Öppenvård