129205-2020 - ÄndringSverige-Västerås: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdehanteringstjänster
Referensnummer: IN-IN19-0147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser upphandlingskontrakt gällande Värdehanteringstjänster i enlighet med vad sombeskrivs i upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig att leverera och utföra traditionellavärdehanteringstjänster i köparens geografiska verksamhetsområde. Tjänsten ska präglas av kvalitets- och servicetänkande och leverantören ska besitta den kompetens som erfordras för att tillhandahålla högkvalificerad värdehantering och där leverantören har ansvar för köparens värde från kvittering vid hämtning till verifierad insättning på avsett konto samt vid leverans av värde från verifierad beställning till kvitterad leverans av värde till köparen.