129210-2019 - ResultatSverige-Båstad: Bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolbuss
Referensnummer: UN 000316/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av två (2) nya skolbussar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen