129272-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Verkstadstjänster och åtgärder på fordon upp till 3,5 ton - Nordanstigs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadstjänster och åtgärder på fordon upp till 3,5 ton - Nordanstigs kommun
BeskrivningVerkstadstjänster och åtgärder för fordon där garantin inte gäller. Fordon som kan omfattas är exempelvis personbilar, lätta lastbilar (skåpbilar och flakbilar), släpvagnar och bussar.
Intern identifierare14600
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112000 Reparation och underhåll av bilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningBeställarens behov av upphandlingens angivna tjänster omfattar fordon upp till 3,5 ton. Uppdraget avser: - Verkstadstjänster och åtgärder för fordon där garantin inte gäller. Fordon som kan omfattas är exempelvis personbilar, lätta lastbilar (skåpbilar och flakbilar), släpvagnar och bussar. Uppdraget ska kunna utföras på fordon som brukas av Beställaren enligt "Fordonsförteckning" som överlämnas då avtalet/-en har trätt i kraft. Syftet med fordonsförteckningen är att ge en samlad bild av Beställarens fordonsflotta vid avtalstillfället. Observera att fordonsflottan kan komma att förändras under avtalstiden.
Intern identifierareVerkstadstjänster och åtgärder på fordon upp till 3,5 ton - Nordanstigs kommun