129303-2017 - ResultatSverige-Piteå: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsreservdelar 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Piteå.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen är avslutad.
Avtal tecknat med Laitis Handels AB, avtalsstart 1.4.2017.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.