129305-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten – Konsulttjänster vid flytt- och inredningsprojekt - Projektledningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster vid flytt- och inredningsprojekt - Projektledningstjänster
BeskrivningRegion Stockholm har för avsikt att upphandla konsulttjänster för flytt och inredningsprojekt, projektledningstjänster.
Intern identifierareFSN 2024-0013
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79931000 Inredningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del (1)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran och kvalificering - Väljs av anbudsgivare som avser att direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav
Beskrivning"ESPD" respektive "Sanningsförsäkran och kvalificering" utgör valbara delar beroende på om anbudsgivaren önskar lämna en egenförsäkran eller ifylla sanningsförsäkran och bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav direkt i upphandlingen. "Sanningsförsäkran och kvalificering" väljs av anbudsgivare som avser direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav. Anbudsgivaren måste då med anbudet inlämna samtliga efterfrågade bevis. OBS! Anbudsgivaren måste välja en av dessa.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProjektledningstjänster